Par Scientix

Scientix veicina un atbalsta Eiropas mēroga sadarbību starp STEM (ZTIM - zinātnes, tehnikas, inženierijas un matemātikas) skolotājiem, izglītības pētniekiem, politiku veidotājiem un citiem STEM izglītības profesionāļiem.

Sākotnējā stadijā (2009.-2012.) projekts izveidoja tiešsaistes portālu, lai apkopotu un prezentētu Eiropas STEM izglītības projektus un to rezultātus, un organizēja vairākus skolotāju seminārus. Galvenais kontaktu veidošanas pasākums bija Scientix konference, kas notika Briselē, 2011. gada maijā.

Scientix projekta otrās stadijas (2013. – 2015.) mērķis bija paplašināt kopienu katrā iesaistītajā valstī. Caur nacionālo kontakta punktu (NKP) tīklu Scientix sasniedza katras valsts skolotāju kopienas, un veicināja valstisku stratēģiju veidošanu, lai zinātnes un matemātikas izglītībā plašāk izmantotu uz ievāktiem datiem balstītas un citas inovatīvas pieejas.

Šīs darbības turpinās arī trešajā Scientix stadijā (2016.-2019.), kuru finansē Eiropas Savienības Horizon 2020 programma pētījumiem un inovācijām. Scientix sākotnēji radās pēc Eiropas Komisijas iniciatīvas, un kopš tās sākuma to koordinē European Schoolnet – konsorcijs Briselē, ko veido trīsdesmit izglītības ministrijas, kas arī ir noteicošais faktors mācību inovācijā, un sekmē Paneiropas sadarbību skolām un skolotājiem.

Ja vēlies vairāk informācijas, sazinies ar Scientix nacionālo kontakta punktu savā valstī vai Scientix galveno biroju European Schoolnet.

Ko tu vari iegūt no Scientix?

Galvenās Scientix personas ir skolotāji, pētnieki un projektu vadītāji STEM izglītībā, kā arī politiku veidotāji. Katra no šīm grupām var gūt labumu no Scientix aktivitātēm un pasākumiem.

Skolotāji:

Pētnieki / projektu vadītāji:

Politiku veidotāji:

Publikācijas

  • 2015, Scientix 2 rezultāti. Kā Scientix pievieno vērtību STEM izglītībai, European Schoolnet: Brisele, Lejupielādēt
  • 2015, Scientix. Atbalsta sadarbību zinātnes, tehnikas, inženierijas un matemātikas izglītībā Eiropā kopš 2010. gada, European Schoolnet: Brisele, Lejupielādēt
  • 2015, Otrā Scientix konference, 2014. gada 24.-26. oktobris. Rezultāti, European Schoolnet: Brisele, Lejupielādēt
  • 2014, Scientix. Kopiena zinātnes izglītībai Eiropā, European Schoolnet: Brisele, Lejupielādēt
  • 2011, Scientix. Kopiena zinātniskajai izglītībai Eiropā, Eiropas Komisija, Pētījumu un inovāciju ĢD: Brisele, Lejupielādēt

Sazinies ar STEM kolēģiem savā valstī!

 

Nacionālā kontakta punkti

Scientix Nacionālā kontakta punkti (NKP) sniedz svarīgu saikni starp Scientix Eiropas līmenī un aktivitātēm, kas notiek tavā valstī. Tie komunicē ar STEM (zinātnes, tehnoloģiju, inženierijas, matemātikas) profesionāļu nacionālajām kopienām, informē par Scientix aktivitātēm un organizē seminārus, vebinārus un citus pasākumus. Sazinieties ar savas valsts NKP!

Uzzināt vairāk

Scientix Vēstnieki

Scientix Vēstnieki, kas ir mūsu Scientix Skolotāju grupas biedri, veicina un informē par Scientix savus biedrus – zinātnes un matemātikas skolotājus visa Eiropā. Ja vēlies savā skolā rīkot prezentāciju par Scientix vai iekļaut to kā daļu citā pasākumā, vari sazināties ar Scientix Vēstniekiem savā valstī vai reģionā.

Uzzināt vairāk

Pievienojies Eiropas aktivitātēm!

Scientix kopiena

Reģistrējies portālā, lai satiktu tūkstošiem citu Scientix zinātnes skolotāju un izglītotāju. Kā reģistrēts lietotājs varēsi tieši sazināties ar citiem kopienas biedriem un satikt viņus!

Uzzināt vairāk

Apmācības

Scientix piedāvā zinātnes skolotājiem un citiem izglītotājiem piedalīties apmācībās, lai veicinātu nepārtrauktu profesionālo attīstību (NPA). Dalība pieejama visiem un bez maksas! Apmācības notiek gan tiešsaistē, gan klātienes pasākumos visa Eiropā.

Uzzināt vairāk

Tavai klasei!

Projekta galerija

Meklējiet Eiropas, valsts un vietējos projektus zinātnes izglītībā. Tos var arī filtrēt atbilstoši savām interesēm!

Apskatīt galeriju

Resursu krātuve

Vari meklēt Scientix resursu krātuvē dažādu mācīšanas materiālus, ko izmantot savās zinātnes stundās!

Apmeklēt krātuvi

Tulkojiet savus mīļākos resursus!

Vai atradi resursu citā valodā, kuru vēlies izmantot? Nav problēmu! Mēs varam tev to iztulkot pilnīgi bez maksas!

Vairāk par Scientix Tulkošanas pieprasījuma pakalpojumu